Gerard – strešná krytina s kamenným granulátom

Technická špecifikácia

SKLADBA POVRCHOVEJ ÚPRAVY

- Číry akrylový náter
- Prírodný minerálny posyp
- Farebný akrylový náter
- Akrylový náter odolný proti korózii
- Náter Zincalume®
- Oceľový plech
- Náter Zincalume®
- Akrylový náter odolný proti korózii

 

ODOLNOST PROTI VETRU A NÁHLYM KLIMATICKÝM ZMENÁM

Krytina Gerard sa inštaluje naším unikátnym systémom upevňovania po úrovniach. Každá škridla je zaistená susednými škridlami a následne pevne ukotvená v 8 rôznych bodoch. Táto metóda zabraňuje prenikaniu vody a zabezpečuje udržanie každej škridly na svojom mieste pri silnom nárazovom vetre, uragánoch a tajfúnoch. Zabezpečuje tiež ochranu pred prudkým šľahajúcim dažďom a intenzívnym snežením. Iné strešné krytiny sú zaistené zvislým upevňovaním alebo využívajú hmotnosť škridly s cieľom udržať ju na svojom mieste. Zvyšuje to nebezpečenstvo odtrhnutia škridiel pri silnom vetre.

 

                              Krytina Gerard                                                         Betónová-Keramická krytina

          

 

NÍZKA HMOTNOST A ODOLNOST PROTI OTRASOM ZEME

 

Keramické pálené alebo betónové škridly vážia takmer 7-krát viac ako krytina Gerard s charakteristickou nízkou hmotnosťou. Zvyšuje to riziko zvýšenia nákladov na drevo alebo strešné práce. Nízka hmotnosť škridiel Gerard a jedinečný systém upevnenia zabezpečujú dodatočnú odolnosť strechy.


ODOLNOST PROTI SNEHU, LADU A KRUPOBITIU

V extrémnych zimných podmienkach má krytina Gerard predpoklady odolať vysokému zaťaženiu snehom. Pri vystaveniu snehu, mrazu alebo ladu nedochádza k zníženiu kvality vrchných ani vnútorných náterov. Pórovitý povrch zadržuje sneh do momentu, kým sa prirodzene a neškodne neroztopí. Krytina Gerard sa vyznačuje aj odolnosťou proti škodám spôsobeným krúpami s priemerom do 30 mm. Krúpy s priemerom do 90 mm môžu spôsobiť vtlačenie, avšak neprebijú sa cez vrchnú vrstvu ani oceľový základ, vďaka čomu zostáva strecha ďalej zabezpečená pred poveternostnými vplyvmi.ODOLNOST PROTI PÔSOBENIU OHNA

Krytina Gerard úspešne zvládla nekompromisné medzinárodné protipožiarne testy. Nehorľavá oceľová vsádzka a vrchná vrstva zabraňujú šíreniu sa plameňov. Nízka hmotnosť krytiny Gerard významne obmedzuje riziko pádu strechy.

ZNÍŽENIE HLUCNOSTI

Minerálny posyp a spôsob upevňovania krytiny Gerard minimalizuje prenikanie zvukov.

VYUŽITELNOSŤ VODY

Dažďová voda zbieraná zo striech Gerard bola testovaná a potvrdilo sa, že spĺňa kritériá kvality vody využiteľnej podľa smerníc Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO). Pred začatím zachytávania vody z novej strechy sa odporúča počkať aspoň na dva výdatné dažde.

ŠETRNOST K PROSTREDIU

Spoločnosť AHI Roofing sa teší zaslúženej reputácii popredného svetového výrobcu profilovaných oceľových škridiel s prírodným kamenným posypom, vyrábaných v prostredí, ktoré patrí k najmenej znečisteným, resp. najčistejším miestam na svete. Oceľ, z ktorej sa škridly vyrábajú, sa produkuje unikátnym procesom pochádzajúcim z Nového Zélandu spočívajúcom na využití železitého čierneho piesku z pláží Severného ostrova na Novom Zélande, a následne sa galvanizuje zinkom a hliníkom (Zincalume®).

VYUŽITIE/RECYKLÁCIA

Krytina upevnená na streche neprodukuje žiadne výpary ani vodné emisie a podlieha veľmi miernemu rozkladu trvajúcemu mnohé desaťročia. Pri správnej montáži podľa našich pokynov môžeme na našu krytinu s úplnou istotou poskytnúť 50 ročnú obmedzenú záruku. Definitívne zužitkovanie ocele zo škridiel sa vykonáva recykláciou v špecializovaných závodoch na druhotné spracovanie ocele a jej ďalšieho využitia na oceľové produkty za využitia železitého čierneho piesku z pláží Severného ostrova na Novom Zélande, a následne sa galvanizuje zinkom a hliníkom (Zincalume®).

HISTÓRIA A ZÁRUKA

Spoločnosť AHI Roofing už vyše 50 rokov zastáva vedúce postavenie medzi firmami, ktoré sa zaoberajú technológiou a výrobou lisovaných oceľových škridiel. AHI na nich s absolútnym presvedčením ponúka 50 ročnú záruku odolnosti proti vode.

VÝHODY POUŽITIA

Veľkou výhodou škridiel GERARD ROOFS® je ich nízka hmotnosť. 1 m2 váži iba 7 kg, strecha je teda približne 6-krát ľahšia ako strecha s typickým keramickým alebo cementovým povrchom. Malé rozmery modulu a symetria vlnovky škridly umožňujú dosiahnuť veľmi vysokú efektívnosť pri použití tohto materiálu. Pre investora to znamená zníženie objemu nepoužiteľného odpadu na 3 %. Na rozdiel od iných plechových strešných krytín zo škridiel GERAD ROOFS nedochádza k zosúvaniu snehu pri odmäku.

Partneri